Plastikowe zbiorniki na olej – czynniki eksploatacyjne

Plastikowe zbiorniki na olej – czynniki eksploatacyjne

Jeśli posiadasz plastikowy zbiornik oleju, dbanie o jego dobrą konserwację wraz z powiązanymi systemami zapewni wysoką wydajność paliwową, co pomoże obniżyć koszty i zmniejszyć ryzyko awarii. Jeśli na terenie Twojej firmy lub domu przechowujesz olej bądź inne paliwo w plastikowym zbiorniku, utrzymanie go w odpowiednim stanie ma kluczowe znaczenie, ponieważ uszkodzonego plastikowego zbiornika oleju nie można naprawić. Równie ważne są węże do oleju – również muszą być w jak najlepszym stanie.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co należy wiedzieć o zabezpieczaniu plastikowych zbiorników oleju, w tym o tym, jak uniknąć szkód środowiskowych i kosztownych wymian. Dzięki kilku regularnym i prostym kontrolom teraz możesz zaoszczędzić dziesiątki tysięcy w przyszłości.

Na jak długo wytrzymują plastikowe zbiorniki na olej?

Plastikowy zbiornik to zazwyczaj zielony, formowany pojemnik z polietylenu. Ma żywotność około 10-15 lat, ale po drodze może pojawić się wiele problemów, które mogą spowodować niebezpieczny wyciek lub zanieczyszczenie podczas przechowywania.

Zbiorniki plastikowe są często tańsze niż zbiorniki stalowe, co często może prowadzić do błędnego przekonania, że mają lepszy stosunek jakości do ceny. Jednak zbiorniki stalowe mają znacznie dłuższą żywotność i są mniej podatne na uszkodzenia spowodowane żywiołami i czynnikami środowiskowymi, dlatego też zbiorniki stalowe i do nich wysokiej jakości wąż do oleju są często preferowanym wyborem przez dłuższy czas.

Co może uszkodzić plastikowy zbiornik paliwa?

Biorąc pod uwagę naprężenia, jakim poddawane są plastikowe zbiorniki paliwa w kontakcie z żywiołami, nie jest zaskoczeniem, że z czasem podobnie jak węże do paliwa stają się one podatne na uszkodzenia. Ale dobrą wiadomością jest to, że w przeciwieństwie do stalowych zbiorników paliwa, jeśli w plastikowym zbiorniku pojawią się jakiekolwiek problemy, zwykle pojawią się one na zewnątrz, co pozwala na łatwe sprawdzenie i szybką, ale tymczasową naprawę. Kiedy plastikowy zbiornik pęknie wiesz od razu – że nadszedł czas, aby zainwestować w zamiennik.

Istnieje również szereg przepisów, które mają na celu zapewnić, że właściciele domów i firmy rozumieją i są zaznajomieni ze wszystkimi powiązanymi zagrożeniami. Jednowarstwowe plastikowe zbiorniki paliwa umieszczone w bezpośrednim świetle słonecznym mogą wybielać lub odbarwiać się, powodując rozszerzanie się plastiku i ostatecznie prowadząc do deformacji zbiornika, takich jak skręcanie się, wyginanie i tym podobne działania.

Dodaj komentarz