Mieszkania deweloperskie – Wrocław stawia na rynek pierwotny

Mieszkania deweloperskie – Wrocław stawia na rynek pierwotny

Stolica Dolnego Śląska znajduje się w ścisłej czołówce miast, cieszących się największą popularnością wśród osób planujących przeprowadzkę do dużych ośrodków. Osoby, które planują na stałe związać swoje życie i karierę z tym miastem, chętnie zwracają swoją uwagę na nieustannie budowane mieszkania deweloperskie. Wrocław to metropolia, w której nieustannie powstają kolejne inwestycje, kierowane do wszystkich potencjalnych grup nabywców. Co sprawia, że nowo budowane obiekty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców?

Lokata kapitału w mieszkania deweloperskie – Wrocław a rynek najmu

Wysoka inflacja i niska stopa zwrotu z rentownych dotychczas inwestycji to bez wątpienia dwa z najważniejszych czynników, które wpłynęły na zwiększony popyt na mieszkania deweloperskie. Wrocław nieustannie przyciąga zarówno wysokiej klasy specjalistów, jak i osoby, które planują kontynuowanie swojej edukacji na jednej z wielu działających tu uczelni wyższych. Czynniki te sprawiają, że osoby decydujące się na zakup mieszkania nie mogą narzekać na brak zainteresowania potencjalnych najemców.

Sprzyjającym czynnikiem jest również sama specyfika wrocławskiego sektora deweloperskiego – w mieście tym powstają zarówno mieszkania o relatywnie niższym metrażu (skierowane przede wszystkim dla młodych osób), jak i lokale o większej powierzchni, stanowiące docelowy zakup m.in. dla młodych rodzin z dziećmi.

Mieszkania bez ukrytych kosztów

Wśród osób decydujących się na mieszkanie z drugiej ręki nie brak opinii, że na rynku tym łatwiej natrafić na ewentualne obniżki i promocje, związane m.in. z przeprowadzką dotychczasowego właściciela za granicę. Warto mieć jednak na względzie, że kupno używanego mieszkania może wiązać się z szeregiem dodatkowych wydatków w przyszłości, związanych m.in. z wymianą domowej elektryki bądź hydrauliki. Nieujawnione z początku komplikacje, z którymi nie spotykamy się zazwyczaj w nowych mieszkaniach, mogą nas narazić na znaczne wydatki na późniejszym etapie mieszkania.

Wysoki standard, funkcjonalne rozwiązania

Warto wspomnieć również o innych zaletach, z jakimi wiąże się inwestycja w mieszkania deweloperskie. Wrocław należy do ścisłej czołówki najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Nowoczesne lokale z rynku pierwotnego są oferowane w połączeniu z dedykowanymi miejscami parkingowymi – to udogodnienie, którego próżno szukać przy wielu ofertach na lokal z drugiej ręki, szczególnie w ścisłym centrum.

Drugim, nie mniej istotnym kryterium, może być obecność windy, która jest nieoceniona m.in. dla młodych rodziców oraz osób, które mają problemy z poruszaniem się. Choć współczesne przepisy określają, jakie typy lokali są zobligowane do montażu dźwigów osobowych, wiele mieszkań w starszych blokach nie posiada tego typu udogodnień.

Postaw na mieszkania deweloperskie od solidnej marki

Planując kupno mieszkania z rynku pierwotnego, warto zwracać również uwagę na opinie, jakimi może pochwalić się dany deweloper. Wśród marek, cieszących się największym powodzeniem wśród Wrocławian, warto wymienić m.in. WPBM Mój Dom – przedsiębiorstwo, które posiada w portfolio ponad 4300 oddanych do użytku lokali w 26 inwestycjach na terenie całego miasta. Odwiedź stronę marki Mój Dom i dołącz do tysięcy zadowolonych wrocławian.

Dodaj komentarz