Egzamin na prawo jazdy – stres

Egzamin na prawo jazdy – stres

Odczuwa go każdy

Każdy z nas musi mierzyć się ze stresem na co dzień. Nie jest to nic wyjątkowego, w obecnych czasach mamy wiele powodów do odczuwania tego niezbyt przyjemnego uczucia. Może być on jednak motywacją. Lekki stres przed ważnym wystąpieniem, czy też prezentacją – może okazać się odpowiednim kopem do działania. Wszystko jest dobrze do momentu, kiedy to stres sprawia, że nie myślimy trzeźwo. Kiedy stres zaczyna ograniczać nasze możliwości – zaczyna się panika i brak racjonalnych rozwiązań.

Egzamin

Jednymi z największych źródeł stresu są egzaminy. Nie ważne, czy chodzi o szkołę, czy też ważne wyzwanie, które napotykamy w naszym życiu. Dzień próby zawsze jest stresujący. Zastanawiamy się co stanie się kiedy nam się nie uda. Często szukamy wymówki i próbujemy jeszcze przed samym egzaminem zakładać, że się nie uda. Najgorszym co możemy zrobić – jest skazanie siebie na porażkę – przed usłyszeniem wyniku. Wiele zależy od naszego nastawienia. Bardzo podobnie jest w przypadku egzaminu na prawo jazdy. Dla wielu był to największy stres w ich życiu. Po godzinach jazd i zdaniu egzaminu pisemnego – przychodzi czas na jazdę egzaminacyjną. Samo wyczekiwanie tego dnia może być dla nas stresujące. Nie wiemy – co może się stać, oraz jaki egzaminator nam się trafi. Jeżeli, nasłuchaliśmy się przed tym historii o tym jak to – ciężko jest zdać, oraz, że ośrodek egzaminacyjny specjalnie oblewa kursantów – to stres mamy jak w banku. Nie warto słuchać tego co mówią inni. Warto być pewnym swoich umiejętności, jeżeli na jazdach szło nam dobrze i w naszej szkole nie mieli zastrzeżeń do naszego prowadzenia – to powinniśmy udać się na egzamin pewni siebie. Motywacją może być dla nas czas, który poświęciliśmy na odpowiednie przygotowanie. Nie chcemy, żeby poszedł na marne i ciężko pracowaliśmy na pozytywny wynik.

Odpowiednie nastawienie

Przed samym egzaminem należy się dobrze wyspać. Sen regeneruje nasz organizm, dzięki temu będziemy w pełni sprawni fizycznie i zmęczenie nie powinno nam przeszkadzać. Do odpowiedniego funkcjonowania potrzebna jest, również energia. Dostarczy ją nam poranny trening i śniadanie. Aktywność fizyczna, którą połączymy z zimnym prysznicem, oraz śniadaniem doda nam sił. Warto kilka dni przed odpuścić używki i wypoczywać, jeżeli mamy tak szerokie możliwości. Pamiętajmy jednak, że nawet w przypadku niepowodzenia – mamy kolejne szanse. Nie warto się poddawać na samym końcu. Jeżeli mamy problemy z kierowaniem – to należy dokupić dodatkowe godziny. W przypadku paraliżującego nas stresu – warto udać się do specjalisty. Wiele osób korzysta z tego typu usług i dają one ogromne efekty. Już po kilku spotkaniach można poczuć bardzo znaczące różnice w naszym zachowaniu.

Dodaj komentarz