Ubezpieczenia samochodowe Wrocław – najtaniej

Ubezpieczenia samochodowe Wrocław – najtaniej

Posiadanie samochodu to nie tylko wygoda, lecz także wydatki, które musimy ponosić. W przypadku nowych i niezawodnych aut, sam koszt ich utrzymania nie jest tak duży. Zwykle roczne i obowiązkowe opłaty, które musimy ponieść kończą się na opłaceniu ubezpieczenia auta. Oprócz tego, jest jeszcze koszt związany z przeglądem i wymianą oleju oraz filtrów. W przypadku starszych aut, prócz tych samych opłat mogą nam dojść dodatkowe wydatki związane z wymianą zużytych części.

Obowiązkowe OC – dla każdego auta

Bez względu jednak na to, czy posiadasz stare, czy nowe auto musisz liczyć się z corocznym wykupieniem obowiązkowego ubezpieczenia samochodowego. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną polisę ubezpieczeniową warto jest rozważyć, która z dostępnych ofert będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) jest obowiązkową polisą, którą musi posiadać każde auto. Polisa ta zapewnia nam podstawowe zabezpieczenie w przypadku konieczności naprawienia szkody w ruchu lądowym, w którym ucierpiały osoby trzecie. Za nieposiadanie ubezpieczenia OC, w Polsce grożą nam dość wysokie kary. Są one odpowiednio naliczane za każdy kolejny dzień jazdy autem bez wykupionej polisy.

Dodatkowe AC jako ochrona przed kradzieżą i zniszczeniem

W przypadku posiadania nowego auta stanowcza większość kierowców decyduje się na zakupienie dodatkowej polisy AC. Ubezpieczenie AC, znane również jako autocasco, jest dużo bardziej rozszerzonym, dobrowolnym, ubezpieczeniem. Najczęściej w swoim zakresie obejmuje ono ochronę pojazdu i jego wyposażenia przed ewentualną kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Decydując się na zakup takiego nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia nie musimy wcale posiadać nowego, świeżo zakupionego auta. Na ubezpieczenie AC decydują się kierowcy, których auto nie jest garażowe, a więc znajduje się w miejscu, w którym jest narażone na zniszczenia spowodowane warunkami atmosferycznymi.

Bez względu na to, czy szukasz podstawowego OC na terenie Wrocławia i okolic, czy może rozszerzonego AC z NNW, warto jest skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej – jak np. Ubezo.pl. Dzięki niej możesz porównać wiele ofert różnych polis w jednym miejscu – uwzględniając dodatkowe cechy takiego ubezpieczenia. Jeśli jednak po porównaniu ofert dalej nie jesteś pewien, która z nich będzie dla Ciebie odpowiednia – skonsultuj się z ekspertem ubezpieczeniowym. Osoba ta pomoże Ci znaleźć najlepszą ofertę polisy ubezpieczeniowej dla Twojego auta, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz