Jak zorganizować małe pokoje dziecięce

Jak zorganizować małe pokoje dziecięce

Organizacja pokoju dziecięcego to duże wyzwanie – a utrzymanie go w porządku jest jeszcze trudniejsze! Góry wypchanych zwierząt i sterty porozrzucanych ubrań sprawiają, że pokój Twojego dziecka może szybko zamienić się w kolosalny bałagan. Aby utrzymać pokoje dziecięce w czystości i porządku, musisz zacząć myśleć o dużych rzeczach na małej przestrzeni. Od sprytnych organizatorskich pomysłów do mebli z inteligentnym magazynem, mamy wszystko, czego potrzebujesz do ostatecznej organizacji w każdej dziecięcej sypialni. Podąża te porady na dlaczego organizować małych dzieciaków pokoje dla schludnej, zagraconej wolnej przestrzeni twój dziecko kocha!

Wyeliminuj bałagan

Najprostszy sposób, aby pozostać zorganizowanym? Zmniejsz ilość rzeczy. Posiadanie mniej rzeczy w pierwszej kolejności sprawia, że organizacja jest o wiele łatwiejsza. W przypadku pokoju dziecięcego oznacza to pozbycie się starych zabawek, książek, ubrań i innych rzeczy, z których dziecko już wyrosło.

To może być wyczerpujący proces (zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci!). Zwłaszcza w przypadku małych dzieci pożegnanie się z ukochanymi przedmiotami nigdy nie jest łatwe. Postaraj się zachować obiektywizm i przyjąć praktyczne podejście. Jeśli jest to coś, czym Twoje dziecko już się nie bawi lub nie nosi na co dzień, są szanse, że zajmuje miejsce, które mogłoby być lepiej wykorzystane przez coś innego.

Rozdziel wszystko na stosy przedmiotów do zachowania, wyrzucenia, oddania i przechowywania w innym miejscu. Przy każdym przedmiocie zastanów się: Czy inne dziecko mogłoby odnieść z tego większą korzyść? Czy moglibyśmy to przechowywać w bardziej logicznym miejscu?

Zaplanuj przestrzeń

Pokoje dziecięce mieszczą wiele w niewielkiej przestrzeni. Często jest to kilka pomieszczeń w jednym, w tym sypialnia, pokój zabaw, miejsce do odrabiania lekcji i miejsce do majsterkowania. Biorąc pod uwagę, że wszystkie te czynności odbywają się na jednej małej przestrzeni, organizacja jest kluczem do utrzymania tego wszystkiego w porządku.

Pomyśl realistycznie o tym, jak Twoje dziecko korzysta z przestrzeni. Następnie użyj mebli i akcesoriów, aby podzielić pokój na strefy zgodnie z każdą aktywnością. Dodaj małe biurko wzdłuż jednej ściany, aby stworzyć kompaktowe stanowisko do odrabiania lekcji. Ustaw stolik dziecięcy i zestaw krzeseł, aby umożliwić sztukę i rzemiosło, dodając zabawny dywanik pod spodem, aby wizualnie zdefiniować przestrzeń (i chronić podłogę przed rozlanym brokatem lub farbą!). Skonsoliduj przechowywanie pluszowych zwierząt i zabawek w jednym miejscu, aby zapobiec zajęciu całego pokoju przez zabawki.

Wyznaczenie części pokoju do konkretnych celów pomaga zamienić chaotyczną mieszaninę w uporządkowany układ. Zdziwiłbyś się, jak wiele można zapakować do małego pokoju, gdy podzielisz go na sekcje.

Zacznij na ich poziomie

Organizowanie pokoju dziecięcego to strata czasu, jeśli następnego dnia przestrzeń znów zmieni się w bałagan. Dzieci muszą być zaangażowane w proces porządkowania, jeśli pokój ma pozostać w takim stanie. Jak się upewnić, że tak jest? Spotkaj się z dziećmi tam, gdzie one są i zacznij organizować od podstaw. Dzieci są małymi istotami, co oznacza, że spędzają większość czasu na podłodze lub w jej pobliżu. Aby zachęcić małe dzieci do utrzymywania czystości w swoich pokojach i odkładania rzeczy na miejsce, musisz dodać dostępną przestrzeń magazynową tam, gdzie mogą ją dosięgnąć.

Wybierz opcje przechowywania, które są niskie do ziemi, takie jak kosze lub pojemniki, wnęki pod łóżkiem, jednostki przechowywania na trójnogu i niskie półki na książki. Kiedy zabawki, książki i inne często używane przedmioty są przechowywane blisko ziemi, dzieci mogą je łatwo dosięgnąć (i odłożyć na miejsce!).

Działaj w pionie!

W małych pokojach dziecięcych liczy się każdy centymetr przestrzeni do przechowywania. Wykorzystaj pionową przestrzeń, aby dodać więcej miejsca do przechowywania bez zajmowania całej podłogi. Powieś na ścianach półki do przechowywania książek, a zabawki schowaj w koszach na regale. Wysokie szafy lub schowki dobrze sprawdzają się jako kolejna opcja przechowywania w pionie.

Dodaj komentarz