Zakładanie rodziny a mieszkanie

Zakładanie rodziny a mieszkanie

Zakładając swoją własną rodzinę, dobrze jest pomyśleć o swoim własnym lokum. Niestety nie jest to taka prosta sprawa mieszkanie czy też dom to nadal spory wydatek. Oczywiście rynek wtórny daje możliwość kupienia czegoś nieco taniej, ale również są to kwoty, przy których wyłożenie gotówki mogą sobie pozwolić nieliczni. W takiej sytuacji jedynym wyjściem pozostaje zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Kredyt Hipoteczny na zakup mieszkania lub domu określany jest jako kredyt mieszkaniowy. Możliwe jest nawet uzyskanie kredytu na 100% wartości kupowanej nieruchomości. Decydując się na takie zadłużenie trzeba mieć na uwadze, że wysokość odsetek w porównaniu do kredytu z wkładem własnym, będzie z pewnością wyższa. Również kredyt w obcej walucie jest dość ryzykownym zabiegiem, ponieważ należy brać pod uwagę wahającą się wysokość marży naliczaną przez bank podczas przewalutowywania wysokości raty. Sytuacja tak spotkała kredytobiorców, którzy wzięli kredyt kilka lat temu w bardzo popularnej walucie jakim był frank szwajcarski Decydując się na kredyt na 100% wartości, uwzględnić należy również większe opłaty około kredytowe. Do tego dochodzi także ubezpieczenie kredytu.

Jeśli tylko jest możliwość brania kredytu z wkładem własnym, należy ją wykorzystać, ponieważ koszty spłaty takiego kredytu będą z pewnością dużo niższe. Warto jest nawet odpowiednią sumę pieniędzy pożyczyć od rodziny, aby zaoszczędzić na kosztach. Przygotowując się do tak poważnej decyzji, jaką jest zaciągnięcie kredytu, konieczne jest sprawdzenie różnych ofert. Najlepiej jest zająć się tym dużo wcześniej, ponieważ samo zbieranie informacji o ofertach banków wymaga odpowiedniego zaangażowania i poświęcenia czasu. Dodatkowo czas, który potrzebuje bank na rozpatrzenie wniosku o kredyt, nie należy do najkrótszych. W zależności od instytucji waha się on w granicach miesiąca, a nawet i dwóch.

Wszystko to zależy od tego, czy złożone dokumenty nie wymagają poprawek i są dobrze przygotowane pod względem prawnym, jak również od decyzji, którą wydaje analityk ekonomiczny. Najlepiej jest zacząć sprawdzać oferty kredytów hipotecznych w połowie stycznia, kiedy to wprowadzane są nowe stawki i promocyjne warunki udzielania kredytów. Wiedząc na kiedy potrzebne są pieniądze, najlepiej jest zacząć już 3-4 miesiące wcześniej interesować się propozycjami banków. Taki okres czasu daje gwarancję, że pieniądze, które są nam potrzebne, wpłyną na konto w odpowiednim terminie.

Dodaj komentarz