Świąteczna Warszawa pełna atrakcji

Świąteczna Warszawa pełna atrakcji

Warszawa urzeka pięknem o każdej porze roku, jednak w okresie przedświątecznym zyskuje jeszcze większy urok, który sprawia, że każdy turysta spędzi tutaj nie tylko udany, ale także magiczny i pełen wzruszeń urlop.

Wyjątkowy klimat miasta w tym szczególnym dla wszystkich czasie sprawia, że widziane już przez nas wielokrotnie zabytki nabierają całkiem innego wyrazu.

Piękne iluminacje świetlne, które zdobią m.in. Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Wilanów oraz Rynek Starego i Nowego Miasta, szopki, ciekawe koncerty oraz liczne atrakcje związane z aktywnym spędzaniem czasu – to wszystko czeka w Warszawie na gości pragnących spędzić tutaj Święta i Sylwestra oraz skorzystać z okazji przedświątecznego wypoczynku.

Co warto zwiedzić w Warszawie?

Ogromna ilość zabytków, ważnych pod względem historycznym miejsc, jak również liczne kulturalne rozrywki czekają na nas w stolicy i zachęcają do zobaczenia miasta w wyjątkowo świątecznej odsłonie. Praktycznie na każdym kroku znajdziemy tutaj coś ciekawego i godnego uwagi, co pozwala zaplanować pobyt tak, aby żaden uczestnik naszego wyjazdu nie narzekał na nudę.

Warszawa dla melomanów

Wyjątkową atrakcję dla wszystkich ceniących tradycję przygotował Zamek Królewski w Warszawie, gdzie tuż przed świętami będzie można wysłuchać koncertu kolęd oraz Weihnachts – Oratorium autorstwa Jana Sebastiana Bacha.

Specjalny, świąteczny repertuar przygotowały także warszawskie teatry, gdzie każdy turysta znajdzie interesujący go spektakl i przeżyje wyjątkowe spotkanie z kulturą.

Warszawa dla dzieci

Święta w Warszawie gwarantują moc atrakcji także dla dzieci i młodzieży. Lodowiska, wyjątkowe spotkania z muzyką i teatrem, możliwość podziwiania pięknych dekoracji i zwiedzania muzeów oraz np. wizyta w Centrum Nauki Kopernik umilą czas najmłodszym turystom i pozwolą zyskać wyjątkowe wspomnienia, które pozostaną na długo w dziecięcej pamięci.

Żaden turysta odwiedzający Warszawę w grudniu nie może przegapić okazji i musi skorzystać z romantycznego spaceru wieczornymi ulicami miasta, które mienią się tysiącem kolorowych świateł i nastrajają świąteczną atmosferą. Tak spędzony wieczór pozwoli poczuć prawdziwego ducha świąt i sprawi, że nawet brak śniegu nie popsuje nam humoru i nie będzie przeszkodą podczas naszego wyjątkowego wyjazdu.

Noclegi w Warszawie

Moc różnorodnych atrakcji w Warszawie sprzyja dłuższemu wypoczynkowi. Aby mieć czas na spokojne zwiedzanie oraz korzystanie z możliwości zakupów prezentów w wyjątkowych cenach, warto zarezerwować sobie tani i komfortowy nocleg, który pozwoli spędzić miło czas w mieście i do woli cieszyć się z naszego pobytu.

Dodaj komentarz