PIT online jako najszybsza forma składania zeznań podatkwoych w 2022 roku

PIT online jako najszybsza forma składania zeznań podatkwoych w 2022 roku

W dniach od 15 lutego do 2 maja 2022  przypada termin składania zeznań podatkowych za rok 2021. W tym roku jest on wyjątkowo wydłużony, zazwyczaj koniec składania zeznań przypada 30 kwietnia, jednak w tym roku jest to sobota, stąd dłuższy termin. Zeznanie można złożyć w formie papierowej na dzienniku podawczym w odpowiednim urzędzie lub wysłać pocztą jednak najszybciej i najwygodniej zrobić to przez internet.

Zeznanie podatkowe 2022

PIT online to bardzo prosty sposób na złożenie deklaracji.  Wystarczy wejść na stronę login.gov.pl i zalogować się przez e-dowód, bankowość elektroniczną, lub podając PESEL, kwotę przychodu z rozliczenia za 2020 rok, kwotę przychodu z informacji za 2021 rok np. PIT-11 od pracodawcy i potwierdzić kwotą podatku za 2021 rok, lub poprzez aplikacje mObywatel.

Po zalogowaniu należy wybrać odpowiedni PIT i zaakceptować, wprowadzić odpowiednie zmiany lub odrzucić przygotowane przez urząd zeznanie i złożyć je w innej formie lub samodzielnie wypełnić w całości.

Do kiedy składać zeznanie podatkowe?

  • PIT 4R należy złożyć do końca stycznia. Ten rodzaj rozliczenia składany jest wyłącznie online;
  • PIT- 28 składany przez płatników zryczałtowanego podatku od dochodów ewidencjonowanych należy dostarczyć do końca lutego;
  • PIT11 płatnicy przesyłają właściwym urzędom deklarację o uzyskanym przychodzie. Ten rodzaj rozliczenia można składać wyłącznie elektronicznie;
  • do końca lutego płatnicy przesyłają podatnikowi informację o wysokości uzyskanego przychodu PIT-11;
  • PIT- 40A należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej do końca stycznia;
  • do końca kwietnia (w tym roku do 2.maja) należy złożyć deklaracje: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

Program do rozliczania zeznań podatkowych online

Jeśli masz wątpliwości i chcesz jak najlepiej i najdokładniej rozliczyć PIT online, możesz to zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczeń. Program pomoże wypełnić deklaracje zanim urząd przygotuje ja na swojej stronie. Za pomocą programu łatwiej wprowadzić korekty do przygotowanego przez urząd zeznania.

Dzięki programowi można uniknąć konieczności samodzielnego wpisywania wszystkich danych. Wystarczy wczytać do programu przesłany przez urząd PIT, a następnie sprawdzić wszystkie źródła przychodu, koszty uzyskania oraz wybrać przysługujące ulgi i odliczenia. Program pomoże wybrać optymalną formę rozliczenia- z małżonkiem, samodzielnie lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

Program ułatwi korektę e-PIT co zagwarantuje najwyższy zwrot podatku najszybszym czasie.

Dodaj komentarz