Odwieczna para – rozsądek i małżeństwo

Odwieczna para – rozsądek i małżeństwo

Może nam się wydawać, że w dzisiejszych czasach nie ma czegoś takiego jak małżeństwo z rozsądku. Nie jest to jednak do końca prawda. Okazuje się, że nadal pobieramy się nie tylko z powodu ogromnego uczucia, jakie do siebie żywimy, ale także z bardzo przyziemnych powodów. Małżeństwo dla pieniędzy jest dzisiaj niezwykle częstym zjawiskiem. Robią to zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Czasy są trudne, a nie każdy chce wziąć na siebie ciężar pracy. Kobiety myślą także o przyszłości swoich potencjalnych dzieci i dlatego wybierają mężczyzn zamożnych. Małżeństwo z rozsądku to także związek dla dobra dziecka. Na początku ludzie myślą, że muszą wziąć ślub, żeby wychować dziecko, które jest już w drodze. W praktyce wygląda to niestety już gorzej, bo okazuje się, że para nie może ze sobą wytrzymać i dziecko ma z takiego związku więcej szkód niż korzyści. Niestety jest jeszcze wiele innych powodów, do małżeństwa z rozsądku, jednak jak się im bliżej przyjrzymy, to ze zdrowym rozsądkiem nie mają one nic wspólnego.

Sam rozsądek w małżeństwie i rodzinie może się objawiać w inny sposób. Przecież nie zawsze musimy się żenić lub wychodzić za mąż dla źle pojmowanego rozsądku. Nasz rozum może objawiać siew rodzinie w innych sposób, a partnera poślubiać możemy za sprawą gorącej miłości. I tego wszystkim życzymy. Sam rozsądek pozostawmy innym sprawom, bowiem życie w rodzinie nie raz i nie dwa będzie od nas wymagało mądrych decyzji.

Rozsądkiem możemy się kierować w momencie, kiedy do naszych drzwi zapuka agent ubezpieczeniowy, który będzie chciał nam sprzedać różnego rodzaju ubezpieczenia. Oczywiście mając na myśli dobro rodziny i ewentualność nieszczęśliwego wypadku musimy pomyśleć o ubezpieczeniu swojego życia. Nikomu naturalne źle nie życzymy, ale los bywa pokrętny i nieubłagany.

W każdej chwili możemy ulec wypadkowi, który albo nas uśmierci, albo uczyni kalekami. Lepiej mieć alternatywę na taki wypadek, nie liczmy w tym momencie na Zakład Ubezpieczeń Społecznych, bo przyszłość tej instytucji jest wielce niepewna, a i kwoty wypacane z tytułu odszkodowań są śmiesznie niskie. Będąc rodziną posiadającą mieszkanie lub dom musimy pomyśleć o ubezpieczeniach związanych z ochrona nieruchomości. To niezwykle ważne, bowiem posiadane mieszkania na własność jest nie lada „posiadaniem”. Na pewno nie każda rodzina może się tym pochwalić, nie każda będzie mogła być dumna z takiego tytułu własności. Zdarzają się też wypadki losowe i kataklizmy – poczynając od nieodpowiedzialnych sąsiadów, po huragany i powodzie. Lepiej się od takich ubezpieczyć. Jeśli te się przytrafią, to możemy stracić wiele pieniędzy. Jeśli skorzystamy z ubezpieczenia, to możemy w większości wypadków nasze „straty” odzyskać.

Dodaj komentarz