Laminowanie włosów żelatyną

Laminowanie włosów żelatyną

Laminowanie włosów w ostatnim czasie zyskało miano jednego z popularniejszych domowych zabiegów pielęgnacyjnych. To zabieg bardzo ciekawy, gdyż wykorzystuje się w nim działanie zwykłej… żelatyny. A chodzi tu dokładnie o tą żelatynę, która na ogół trafia do galaretek, po czym przemienia się w mięsne danie lub przeobraża w owocowe wypełnienie domowych wypieków. Żelatyna ma jednak wiele innych zastosowań i to nie tylko tych typowo kulinarnych. Z powodzeniem można stosować ją właśnie na włosach i wykorzystywać do ich regularnego laminowania.

Na wstępie warto jednak powiedzieć, że laminowanie – mimo iż teraz tak modne – nie dla wszystkich jest dobrą metodą pielęgnacyjną. Czasami żelatyna może włosom wręcz zaszkodzić, dlatego nie należy od razu wierzyć w jej rewelacyjne działanie, zanim nie przetestuje się jej na sobie. A jak to uczynić? Jedną lub dwie łyżki żelatyny (za pierwszym razem najlepiej zastosować jedną) należy rozpuścić w szklance wody. Oczywiście żelatyna nie wymiesza się z chłodnym płynem, dlatego też taki roztwór trzeba przelać do garnka i zacząć go gotować. Gdy już oba składniki idealnie się ze sobą połączoną, należy pozostawić je na kilkanaście minut do ostygnięcia. Żel do laminowania z żelatyny musi mieć bowiem maksymalnie temperaturę pokojową. W przeciwnym wypadku mógłby popalić włosy lub oparzyć skórę głowy.

Tak przygotowaną miksturę nakłada się na umyte i wciąż jeszcze wilgotne włosy. jest niestety zabiegiem czasochłonnym. Po rozprowadzeniu produktu na pasmach należy przykryć je czepkiem bądź zwykłą folią. Aby przyspieszyć działanie kuracji, warto nakierować na głowę strumień ciepłego powietrza z suszarki, który doprowadzi do podgrzania żelu i tym samym go uaktywni. Maska powinna być trzymana na włosach przez przynajmniej jedną całą godzinę. Gdy ten czas upłynie, można już ją spłukać – warto się do tego przyłożyć, aby pozbyć się wszystkich resztek żelu. Jeżeli natomiast okaże się, że włosy nie polubiły się z laminowaniem, warto jeszcze spróbować dodać taki roztwór z wody i galaretki do ulubionej odżywki i zastosować go jak zwykłą odżywkę.

Laminowanie włosów z żelatyną jest jednym z bardziej czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych, ale jeśli tylko poświęci się na niego trochę więcej czasu, na pewno uzyska się znakomite efekty. Większość osób bardzo chwali sobie tę metodę upiększania włosów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że na takie domowe laminowanie nie trzeba wydawać praktycznie żadnych pieniędzy, skoro żelatyna to koszt jakichś kilku złotych.

Dodaj komentarz