Obrazy vintage – co warto o nich wiedzieć?

Obrazy vintage – co warto o nich wiedzieć?

Szukając sposobu na udekorowanie ścian w pomieszczeniu, z pewnością prędzej czy później pomyślimy o obrazach. Warto jednak zauważyć, że obecnie “obraz” to bardzo szeroka kategoria, w przypadku której występuje wiele różnorodnych podkategorii, zarówno, jeśli chodzi o sposób wykonana (obraz może być namalowany ręcznie, ale też może zostać wykonany za pomocą nadruku cyfrowego), jak i o styl.

W tym materiale chcielibyśmy skupić się na stylu vintage, ponieważ coraz bardziej wraca on do łask w ostatnich latach. Popularne stają się nie tylko piosenki czy elementy ubioru, które można by oznaczyć mianem retro, ale też właśnie między innymi obrazy. Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź koniecznie!

Nadrukowany obraz vintage na płótnie – połączenie nowoczesności i stylu retro

Szczególnie wartym uwagi typem produktu, jeśli chodzi o obrazy vintage, są obrazy nadrukowane na płótnie. Mają one w sobie zarówno elementy nowoczesne (nadruk cyfrowy), jak i tradycyjne (płótno), co pozwala ograniczyć koszty przy jednoczesnym zagwarantowaniu świetnego wyglądu obrazu i tego, że faktycznie będzie on wprowadzał klimat retro do pomieszczenia.

Wysokiej jakości cyfrowy nadruk zapewnia świetne wrażenia wizualne, a brak konieczności zastosowania ramki oszczędza miejsce na ścianie. To więc doskonałe rozwiązanie dla tych, którym zależy, aby olśnić gości swoją aranżacją.

Obrazy vintage występują w wielu różnych wersjach rozmiarowych, można więc dopasować je do ilości wolnej przestrzeni na ścianie i ogółem wielkości pomieszczenia. Występują także w dziesiątkach, jeśli nie setkach różnych wzorów, które można znaleźć na przykład tutaj: https://tulup.pl/obrazy-canvas/retro-i-vintage. Niektóre z nich mają charakter bardziej abstrakcyjny, inne – realistyczny. Łączy je to, że są inspirowane, jak to bywa w przypadku wszelkiego rodzaju produktów typu retro czy vintage, trendami sprzed kilku dekad.

Który obraz vintage wybrać?

Jak już wspomniano, wzorów obrazów vintage jest do wyboru niezwykle dużo. Nie da się jednak odpowiedzieć wprost na pytanie, który z nich wybrać. Wszystko bowiem zależy od takich czynników, jak gust nabywcy, ale też chociażby lokalizacja, w której chcemy obraz powiesić.

Inny obraz będzie odpowiedni przykładowo w sklepie lub w biurze, a inny we własnej sypialni. Najlepiej więc samemu przejrzeć dostępne opcje i zastanowić się nad tym, co będzie najlepiej komponowało się z bieżącą aranżacją pomieszczenia (a także będzie odpowiednie do jego charakteru i, co oczywiście również bardzo ważne, będzie się nam po prostu podobało).

Dodaj komentarz