Jaką dietę stosować, aby poprawić stan skóry?

Jaką dietę stosować, aby poprawić stan skóry?

Piękna i pozbawiona wszelkich niedoskonałości cera to marzenie wielu kobiet. Nie ma się temu co dziwić, bo na zadbanej cerze znacznie lepiej prezentuje się chociażby makijaż. Nie ulega jednak wątpliwości, że niektóre panie muszą borykać się z różnego rodzaju stanami zapalnymi i przebarwieniami. Kosmetyki nie zawsze pomagają, dlatego warto rozważyć stosowanie odpowiedniej diety. Okazuje się bowiem, że to, jak się odżywiamy może mieć wpływ na stan naszej skóry.

Postaw na świeże warzywa i owoce

Jeżeli zależy nam na posiadaniu atrakcyjnie wyglądającej skóry, dobrze byłoby zdecydować się na jedzenie świeżych warzyw oraz owoców. Wyjątkowo trafionym rozwiązaniem może okazać się sięganie po owoce sezonowe. Na stan skóry szczególnie korzystnie wpływają owoce uszczelniające naczynia krwionośne. Mowa tu między innymi o porzeczkach czarnych i czerwonych, ale także o jagodach leśnych czy o borówkach amerykańskich. Nie ulega wątpliwości, że warto zwrócić także uwagę na takie warzywa jak buraki, które oczyszczają organizm z toksyn. Wszelkie warzywa bogate w chlorofil również niesamowicie poprawiają stan skóry. Jakie warzywa będą zaś bogate w chlorofil? Otóż bez wątpienia będzie to szpinak, sałata lodowa czy roszponka. Doskonałym pomysłem na uzupełnienie diety w warzywa i owoce będzie przygotowywanie koktajli oraz soków. Można spożywać je zarówno na kolację, jak i na śniadanie. Koktajle można przygotować na przykład na bazie wody, soku bądź mleka. Warto jednak używać mleka roślinnego, gdyż mleko krowie nierzadko zaostrza problemy związane ze skórą.

Jedz dużo orzechów i kasz

Aby poprawić kondycję swojej skóry, warto byłoby jeść także orzechy oraz kasze. Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, że są one niezwykle bogate w cenne witaminy oraz minerały. Mowa tu przede wszystkim o magnezie, cynku, selenie czy manganie. Nie sposób nie zauważyć, że niedobór tychże minerałów wyjątkowo niekorzystnie wpływa na stan naszej skóry. Nie ulega wątpliwości, że w minerały te bogate są także niektóre kasze. Najlepiej jadać kasze o niskim indeksie glikemicznym. Potrawy z wysokim indeksie zaostrzają bowiem problemy skórne. Wskazane będzie więc sięganie po kaszę gryczaną czy po kaszę jęczmienną. Na bazie kaszy można przygotować smakowitą wielowarzywną sałatkę. Kasza może także stanowić zamiennik ziemniaków. W tej formie może ona zostać podana na przykład z warzywami oraz ze sztuką mięsa. Wiele osób twierdzi, że warto ograniczyć jednak spożycie mięsa. Jeśli jednak za nim przepadamy, postarajmy się po prostu o to, aby pochodziło ono z dobrych źródeł.

Dodaj komentarz