Jak zapakować wino na prezent? Pomysły i inspiracje

Jak zapakować wino na prezent? Pomysły i inspiracje

Alkohol to idealny prezent na wiele okazji – urodziny, wesele, imieniny i święta. Jeśli wiesz, że dana osoba jest miłośnikiem jakiegoś konkretnego trunku np. wina, to sprezentowanie jej butelki takiego alkoholu na pewno będzie dobrym pomysłem. Pozostaje jednak pytanie, jak zapakować wino na prezent? Wbrew pozorom butelkę wina można zapakować na kilka bardzo ciekawych i kreatywnych sposobów. Jakich? O tym powiemy w poniższym artykule.

Gotowe opakowania na alkohol – jakie wybrać?

Jeśli nie masz czasu lub chęci na to, aby samodzielnie zapakowywać butelkę wina w papier, celofan i inne materiały, to z pomocą mogą Ci przyjść gotowe opakowania. Są one łatwo dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Bez problemu powinieneś znaleźć opakowanie, które idealnie będzie pasować do konkretnej okazji np. urodzin. Do wyboru masz ozdobne kartony, skrzynki i torebki. Wszystkie z tych propozycji są warte rozważenia. Opakowanie na alkohol w formie skrzynki możesz wypełnić wełną drzewną, aby butelka nie obijała się o ścianki opakowania. Z kolei, jeśli chodzi o torebkę, to wystarczy ją ewentualnie zamknąć i gotowe.

Pomysły na samodzielne zapakowanie butelki alkoholu

Bardzo modne w ostatnim czasie jest pakowanie prezentów w stylu ekologicznym. Na czym to polega? Opiera się to na użyciu materiałów takich jak juta, szary papier, wełna drzewna czy len. Wystarcz, że butelkę alkoholu owiniesz lnianym lub jutowym materiałem, a szyjkę obwiążesz wstążką. Możesz też stworzyć ananasa, czyli przykleić do butelki pralinki Ferrero Rocher a górę obkleić zieloną bibułą, która będzie imitować liście.

Podczas pakowania prezentu w formie alkoholu samodzielnie warto pamiętać o tym, aby osoba, do której wędruje prezent, nie miała trudności z tym, aby otworzyć trunek. Staraj się nie zaklejać niczym nakrętek i korków, ponieważ może to zepsuć całą radość obdarowywanej osoby z próby posmakowania prezentu. Czasem to te najprostsze sposoby na zapakowanie prezentu okazują się najlepsze. Butelkę wina możesz po prostu wzbogacić o etykietkę lub kartkę, na której znajdą się własnoręcznie napisane życzenia.

Warto jest poświęcić trochę czasu na estetyczne zapakowanie butelki alkoholu. Dzięki temu osoba obdarowywana poczuje, że poświęciliśmy swój czas na to, aby sprawić jej radość. Tak więc, jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie, to kup butelkę wina dla bliskiej osoby i wybierz najciekawszy sposób na jej zapakowanie. Gwarantujemy Ci, że będzie to udany prezent, który na długo zostanie w głowie osoby, która go otrzymała.

Dodaj komentarz