Jak otworzyć zamek meblowy bez klucza?

Jak otworzyć zamek meblowy bez klucza?

Mebel zamykany na zamek to coś, co może przydać się w każdym domu. W zamykanej na klucz szufladzie czy też szafce możemy przechowywać dokumenty lub inne ważne przedmioty. Niestety częstym problemem jest zgubienie klucza, który służy do otwierania zamka meblowego. W takiej sytuacji niezbędne może okazać się awaryjne otwieranie zamka w inny sposób niż przy użyciu klucza. Jak otworzyć zamek meblowy bez klucza i bez uszczerbku na meblach? Sprawdź.

Jak samodzielnie otworzyć zamek meblowy? Domowe sposoby

Jeśli nie chcesz uszkodzić szafki, a wizja renowacji porysowanej powierzchni mebla przyprawia Cię o ból głowy, gdy tylko sobie o tym pomyślisz, to musisz ostrożnie podejść do otwierania drzwi bez klucza. Aby mebel dalej wyglądał estetycznie i nie został uszkodzony, podczas awaryjnego otwierania zamka należy zachować spokój. Staraj się nie kierować emocjami, nie szarp się z zamkniętą na klucz szufladą czy też szafką. Takie działanie na niewiele się zda, a może tylko skutecznie popsuć Ci humor. Jeśli chcesz poradzić sobie z tym problemem samodzielnie, to możesz użyć wytrychu lub też zwykłego śrubokręta. Ważne jest to, aby wybrać taki przedmiot, który będzie można włożyć do zamka meblowego.

Nie siłuj się z zamkiem i staraj się otworzyć go delikatnie. Użycie zbyt dużej siły może sprawić, że uszkodzisz zamek, a nawet cały mebel i narazisz się na zbędne koszty wymiany umeblowania. Otwieranie zamka w szafce jest łatwiejsze niż chociażby otwieranie drzwi wejściowych bez klucza jednak trzeba mieć w tym pewną wprawę. Po włożeniu narzędzia do zamka należy nim manipulować w ostrożny sposób, by móc przekręcić zamek. Istnieje wiele rodzai zapadek w zamkach meblowych, dlatego konieczne może być wypróbowanie kilku sposobów. Pamiętaj, że samodzielne otwieranie zamka, jeśli nie masz w tym doświadczenia może zająć Ci sporo czasu.

Jak szybko otworzyć zamek meblowy bez klucza?

Jeśli się śpieszysz i chcesz szybko dostać się do zawartości zamkniętej szafki, to działanie na własną rękę może nie być najlepszym rozwiązaniem. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym pomysłem będzie wezwanie profesjonalnego ślusarza https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/. Taka osoba ma doświadczenie w otwieraniu zamków meblowych bez klucza i takie zadanie nie będzie stanowiło dla niej żadnego problemu. Dobry ślusarz na co dzień ma do czynienia z bardziej skomplikowanymi zleceniami dlatego otworzenie zamkniętej szuflady czy szafki może zająć mu nawet kilka minut. Korzystając z takiej pomocy, będziesz miał też pewność, że ani mebel, ani zamek nie zostanie uszkodzony podczas awaryjnego otwierania.

Dodaj komentarz