Poradnik sprzedającego

Każdemu sprzedającemu wydaje się, że jego towar jest niezwykle atrakcyjny i nie będzie miał problemów z jego sprzedażą. Niestety, konkurencja praktycznie w każdej dziedzinie jest tak wielka, że trzeba się mocno postarać, by ktoś nasz towar wypatrzył i zainteresował się nim. Nasz portal odwiedzają dziennie tysiące osób i to sa Twoi potencjalni klienci, jednak Ty też musisz się postarać, by odnieść sukces. Dlatego przygotowaliśmy krótki "Poradnik sprzedającego", by ułatwić wam stworzenie atrakcyjnego ogłoszenia.

1) Pisz dokładnie w tytule co sprzedajesz. To zainteresuje potencjalnego kupca, poprawi także indeksację Twojego ogłoszenia przez roboty Google. Jeśli sprzedajesz np. nowego Samsunga Galaxy S5, to napisz "Sprzedam telefon Samsung Galaxy S5, nowy". Roboty Google zindeksują ten tytuł i w razie potrzeby oraz we właściwym czasie wyświetlą tym, którzy w Google wpiszą np. frazę "Samsung Galaxy S5 sprzedam".

2) Twoje ogłoszenie zyska naprawdę dużo, gdy zamieścisz w nim choć jedno zdjęcie. To absolutne minimum, by ktoś, kto ogląda Twoje ogłoszenie, doszedł do wniosku, że warto zainteresować się oferowanym przez Ciebie przedmiotem. Pamiętaj że ludzie są wzrokowcami i podejmują decyzję zazwyczaj wtedy, gdy "zobaczą". Jeśli sprzedajesz samochód czy mieszkanie, to radzimy umieścić co najmniej 3 zdjęcia (tyle można dodać maksymalnie publikując zdjęcie jako gość - po zarejestrowaniu można dodać 7 zdjęć). Nikt nie weźmie pod uwagę transakcji w ciemno za kilka, kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy. Umieszczenie ogłoszenie bez zdjęcia sprawi, że zainteresowanie nim będzie minimalne.

3) W ogłoszeniu postaraj się umieścić jak najwięcej danych o przedmiocie, który chcesz sprzedać. Jeśli to auto, to napisz o nim wszystko to, co sam chciałbyś wiedzieć, gdybyś chciał kupić auto.

4) Staraj się w miarę możliwości pisać poprawną polszczyzną - wielu ludzi zraża się do błędów ortograficznych i stylistycznych. Unikaj też pisania tylko dużymi literami.

5) Nie bój się zainwestować paru złotych w wyróżnienie ogłoszenie. U nas koszt takiej opcji to jedyne 3 zł + VAT. Twoja oferta, eksponowana na głównej stronie oraz na samym górze danej kategorii, to gwarant sukcesu. Ta inwestycja zwróci Ci się naprawdę bardzo szybko.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.