Zestaw kaw świeżo palonych idealnych do ekspresu

Zestaw kaw świeżo palonych idealnych do ekspresu

Kawa to ulubiony napój sporządzany ze starannie wyselekcjonowanych ziaren kawowca. W zależności od momentu zebrania tych ziaren, a także warunków ich dojrzewania, nadają one samej kawie różnego smaku i aromatu. Najważniejszym etapem produkcji kawy jest jednak wypalanie jej ziaren. Odpowiednio dobrana temperatura i stopień prażenia ziaren w specjalnym piecu, wydobywa z owoców kawowca cały potencjał smaku. Ten końcowy i przyjemny efekt czujemy w każdym łyku kawy.

Ulubiona kawa to podstawa

Espresso, cappuccino, macchiato, americano, latte, flat white… I wiele, wiele więcej. Do wyboru mamy ogromną ilość kawy, która dostępna jest w różnych wersjach smakowych. Dzięki takiej różnorodności możemy wybrać swoją ulubioną, z którą będziemy zaczynali każdy dzień. W zależności od naszych preferencji możemy delektować się gorącą kawą albo jej mroźną i letnią alternatywą.

Znalezienie ulubionej kawy nie jest zatem aż tak trudne. Warto jednak pozostawać otwartym na nowe smaki i gdy nadarza się ku temu okazja próbować jej różnych wersji. W tym celu możemy wybrać się do kawiarni. Jeżeli jednak jesteśmy posiadaczami prywatnego ekspresu do kawy, to dobrym pomysłem będzie niewielka inwestycja w zestaw kaw świeżo palonych. Decydując się na taki gotowy zestaw, będziemy mogli poznać kawy z różnych zakątków świata, o różnym stopniu wypalenia. Dzięki takiemu niewielkiemu zestawowi kaw świeżo palonych odkryjemy nowe smaki i aromaty, które być może na stałe zagoszczą w naszym domu.

Gotowy zestaw kaw świeżo palonych sprawdzi się idealnie nie tylko do naszego prywatnego użytku. Możemy go także sprezentować bliskiej nam osobie, która nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki ulubionej kawy. Dobrym pomysłem będzie także zakup takiego gotowego zestawu na planowane spotkanie z bliskimi. Podczas domowej imprezy będziemy mogli zachwycić swoich gości pysznymi kawami, które nie będą jakościowo odbiegać od tych, podawanych przez profesjonalnych baristów.

Zestaw kaw świeżo palonych – dostępne smaki

Nie ma co się oszukiwać. Zestaw kaw świeżo palonych jest bardzo dobrym pomysłem, który umożliwi nam poznanie nowych smaków kawy z różnych regionów świata. Decydując się na taki zestaw, możemy liczyć na wysokiej jakości kawę, która jest szczególnie polecana do ekspresów ciśnieniowych, przelewowych i pozostałych metod alternatywnych. Taki zestaw zawiera osiem różnych kaw, których ziarna pochodzą z najlepszych plantacji. W komplecie znajdziemy:

  • Brasiliana 100% Arabica;
  • Caffe Intenso 75% Arabica 25% Robusta;
  • Dali 100% Arabica;
  • Colombiana 100% Arabica;
  • Rio 100% Arabica;
  • Irazu 100% Arabica;
  • Africa 100% Arabica;
  • Masai 100% Arabica.

Dodaj komentarz