Krótki wypoczynek z rodziną – pomysły na spędzanie czasu

Krótki wypoczynek z rodziną – pomysły na spędzanie czasu

O ile sprzyja nam pogoda warto spędzić długi weekend poza domem, na świeżym powietrzu. Zrób z rodziną coś odlotowego, czego nie robicie na co dzień. Wykorzystaj do tego jeden (lub kilka) pomysłów z poniższej listy. Zabaw się, zrelaksuj i ciesz się radością swoich bliskich!

Stwórzcie kolorowe kamienie

Jeśli planujesz piknik zaproponuj dzieciom zabezpieczenie waszego piknikowego koca. Wspólnie poszukajcie w okolicy większych kamieni. Umyjcie dokładnie zebrane skały i poczekajcie aż wyschną. Następnie posmarujcie je klejem. Przyklejcie na kamienie powycinane kawałki papieru kolorowego. Całość udekorujcie brokatem. Tak przygotowane ozdobne kamienie użyjcie do zabezpieczenia koca.

Odwiedźcie straż pożarną

Dowiedz się czy lokalna straż pożarna nie organizuje w czasie długiego weekendu wycieczki dla dzieci. Zwiedzanie straży pożarnej to niezwykle ekscytujące doświadczenie dla przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Dzieci kochają oglądać wozy strażackie i spotkania z prawdziwymi strażakami!

Zróbcie kwietne dekoracje

Wystarczy połowa kuli styropianowej, którą kupić można w większości sklepów papierniczych i dekoracyjnych. Za pomocą kleju przyczepcie do styropianu kolorowe kwiaty stworzone z bibuły. Uzupełnijcie kompozycję wstążką i zawieście na gałęzi drzewa.

Kibicujcie drużynie

Nie trzeba posiadać okresowych biletów, żeby dostać się na mecz lokalnej drużyny. Sprawdźcie jakie mecze odbywają się podczas weekendu. Idźcie całą rodziną kibicować drużynie piłki nożnej czy siatkarzom.

Zjedzcie coś niezwykłego

Wybierzcie wspólnie egzotyczną kuchnię np. tajską lub grecką. Poszukajcie informacji w książkach lub internecie o wybranym kraju by poznać kulturę tego narodu. Pamiętajcie by iść wcześniej do restauracji by zdążyć przed godzinami szczytu.

Spróbujcie wolontariatu

Jest wiele sposobów na to, aby najmłodsi bezinteresownie pomogli lokalnej społeczności. W niektórych miastach działają kluby ogrodnicze, w których dzieci mogą pomóc przy sadzeniu nasion i cebulek lub pomóc w wyrywaniu chwastów. Dobrym pomysłem jest też pomoc w organizacji ratującej zwierzęta. Możesz zabrać również dzieci do domu spokojnej starości.

Obserwujcie niebo

Kup teleskop. Znajdź dobre miejsce na obserwację nieba. Od teraz będziecie mogli wieczorami wychodzić zaczerpnąć świeżego powietrza obserwując gwiazdy. Przy okazji będzie to wspaniała rozrywka i duża dawka wiedzy!

Dodaj komentarz